W ostatnich dniach, czyli 7 marca o godz. 20:00 odbył się wywiad znanej prezenterki telewizyjnej Oprah Winfrey z księciem Harrym i księżną Meghan Markle. O wywiadzie tym stało się niebywale głośno i do tej pory jest to jeden z głównych tematów pośród wszelkich mediów. Po wycofaniu się pary z królewskiej rodziny a także przeprowadzce do USA to był pierwszy wspólny wywiad księcia Harry'ego i Meghan. W trakcie telewizyjnej rozmowy z Oprah para wyjaśniła powody swych decyzji oraz przedstawiła swoją wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. W czasie rozmowy ujawniły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Dodatkowo, na podstawie zamieszczonego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym starciu w rodzinie królewskiej są bardziej po stronie królowej Elżbiety II jak i reszty członków rodziny aniżeli Harry'ego i Meghan. Nie mniej jednak nie da się zaprzeczyć, iż poparcie jest nadzwyczajnie zróżnicowane, w zależności od sympatii politycznych i wieku. Tabloidy brytyjskie informują, że jeżeli Meghan i Harry pragnęliby w niedalekiej przyszłości wrócić do królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem stracili bezwarunkowo swoją możliwość. Z wyjątkiem wspomnianych wcześniej kwestii para poruszyła także problem samobójczych myśli Meghan a także tego, że książe nie zauważał wcześniej tego, że jest on "uwięziony", jak sam podkreślił.

Prowadzący kanał w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się generowaniem poszczególnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, namówili 4 ekspertów interpretujących w mediach sprawy rodziny królewskiej na analizę wywiadu dwa dni przed emisją. Doświadczeni eksperci, w tym poprzedni prasowy sekretarz królowej brytyjskiej, przeanalizowali całą rozmowę, sugerując w ten sposób Oprah Winfrey stronniczość a z kolei Markle korzystanie z bezkompromisowego i ostrego języka. Wywiad Winfrey z księciem Harrym oraz księżną Meghan pokazany został w wieczornym TVN24. Wówczas rozmowę tą obserwowało średnio mniej więcej milion widzów. Stacja stała się wtedy drugim z kolejności liderem rynku, tym samym mając przewagę nad Polsatem i TVN.

Równocześnie mówi się, jakoby wywiad ten jedynie potwierdził legendę dotyczącą Oprah jako dziennikarki, która umie wyciągnąć z rozmówcy wszystko, uwzględniając drobiazgi. Biorąc pod uwagę szokujące rewelacje pary książęcej tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah przyczyniała się do tego już niejednokrotnie. Bezsprzecznie trzeba stwierdzić, że temat ten będzie w ciągu tych tygodni z pewnością cały czas omawiany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz