Mistrzostwa w piłce nożnej w Katarze nadciągają wielkimi krokami, a przeważająca grupa facetów z zaciekawieniem odlicza nadchodzące dni. W internecie powstaje multum przekonań w kwestii tego, która drużyna wygra rozgrywki piłkarskie, a która ma na to minimalne prawdopodobieństwo. Konstruktywnych komentarzy co do przeróżnych gwiazd piłki nożnej także nie braknie. Czy rzadkie wydarzenie zagwarantuje fanatykom piłki nożnej niezapomniane uniesienie?

Urok mundialu w Katarze

Mimo niemałej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które do chwili obecnej zostały zrealizowane, aktualne mistrzostwa będą szczególnie wyjątkowe. Pierwszy raz w historii, mecze pomiędzy drużynami odbywać się będą na przestrzeni Bliskiego Wschodu, a także pierwszy raz w kraju wyznania islamskiego. Pora roku również okazuje się nietuzinkowa, gdyż wydarzenie wydarzy się podczas jesieni. Jest to też ostatni turniej, podczas gdy aktywny udział będą brać wyłącznie 32 zespoły, gdyż na następnym tego typu zgromadzeniu sportowym, liczba ekip piłkarzy zwiększona zostanie do 48 zakwalifikowanych zespołów.

Chłodne wypowiedzi ludzi

Nadchodzące mistrzostwa świata są bardziej kontrowersyjne od swoich poprzedników. Występują komentarze, iż wybór terytorium, w którym mistrzostwa świata mają mieć miejsce, zawierał tło korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w towarzystwie piłkarskim da się zauważyć gigantyczne poruszenie. Wokół wydarzenia bez końca włóczyło się widmo skandali, jednakże czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, iż podczas budowy boisk i całej infrastruktury, zmarła spora liczba osób, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednakże nie przyhamowało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego doniosłego turnieju dla gospodarza, jakim jest Katar.

Jaka drużyna podniesie trofeum?

Mimo ogromnej niechęci aniżeli zachwytu w stosunku do gospodarza mistrzostw świata, i tak miliony kibiców biorą czynny udział w procesie, typując różne zespoły do podniesienia trofeum. Głównymi ulubieńcami publiczności do podniesienia trofeum są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zdobywcę złotego medalu musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz