Jeszcze w zeszłym roku zapowiedziano, że w 2020 roku Sony przedstawi światu swoje świeże dziecko, mianowicie PlayStation 5. Prawdą jest, że wśród graczy dalej ceniona okazuje się ostatnia konsola i nie wygląda na to, by zainteresowanie nią mogło być słabsze. Aczkolwiek japońska firma zdecydowała się na zaprojektowanie konsoli do gier nowej generacji, w związku z czym fani niecierpliwie jej oczekują.

Najświeższe technologie w PlayStation 5

Japońska firma Sony kilka razy już pokazywała, że jest pionierem na rynku i potrafi zadziwić klientów. PlayStation 4 postawiła bardzo wysoko poprzeczkę dla konkurentów - to wszystko dzięki kompletnie nowej jakości, jakiej do tej pory nie miała inna firma. Bardzo wyczulone DualShocki, gry najnowszej generacji, grafika - gracze bez wątpienia potrafili docenić takie wszystkie elementy oraz przez to teraz PlayStation 4 okazuje się być najlepiej sprzedawaną konsolą wszech czasów.

Jednak nie obyło się bez początkowych kłopotów - marka Sony próbowała przekroczyć wszystkie granice technologiczne (co finalnie wyszło im), jednakże premiera i przedpremierowe pokazy PS4 stworzyły sprzeczne uczucia. Graczom, przyzwyczajonym do innowacyjnej konsoli PS3, niekoniecznie pasowały chociażby kontrolery, ponieważ na pierwszy rzut oka wydawały się bardzo niekomfortowe w użyciu. Ostatecznie DualShocki mają nieco zmienioną formę, jednakże kłopotem pozostawała premierowa wersja PS4. PS4 miała kłopot z nadmiernym przegrzewaniem się, urządzenie było w stanie również samodzielnie się resetować.

Jednak po uwagach fanów oraz poprawach wdrażanych na bieżąco, stało się jasne, że mimo wszystko firma Sony idzie w pożądanym kierunku, a zaprezentowana konsola posiada miano legendy. Aczkolwiek nie byłoby to możliwe, gdyby nie gierki, które sporo ludzi wspomina bardzo ciepło.

PS5 - hit czy porażka?

Zapewne niejeden człowiek oraz fan technologicznych świeżynek niecierpliwie czeka na pojawienie się nowej konsoli. Sony obiecało, że gry znane z PS4 zadziałają na przyszłej konsoli (mimo wszystko nie będzie to działało odwrotnie, co wielu graczom się nie spodobało). Pojawiają się na tę chwilę pierwsze głosy o problemach z wcześniejszymi zamówieniami - mówią, że japońska firma nie wyrabia się z taśmą produkcyjną, jednak nie jesteśmy pewni, czy nie są to tylko obłudne pomówienia. W Sieci wyskakują się kolejne wieści również o tym, iż PS5 miałaby mieć podobno kłopoty z obrazem 4k. Jednak i w tym przypadku nie jest pewne, co jest prawdą. Detali dowiemy się w chwili premierowego ukazania się konsoli, tj. dziewiętnastego listopada 2020.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz